Chcesz doładować swój samochód? Oto jak!

image

Jeśli aktualna moc Twojego samochodu nie jest tym, czym może być - lub powinna być - nie musisz na zawsze tkwić w pozycji neutralnej. Większość ludzi ma swój samochód "turbodoładowany", co daje dodatkowy przypływ energii do każdego silnika.

Co to jest turbosprężarka? W najprostszym ujęciu, jest to urządzenie typu turbo, które wtłacza powietrze do komory spalania silnika. Wraz z tym dodanym wlotem, następuje odpowiedni wzrost ogólnej mocy. W tym blogu przyjrzymy się najbardziej popularnej metodzie turbodoładowania.

Jest to znacznie trudniejsze niż przeciętny upgrade samochodu DIY, ale instalacja turbosprężarki może być zrobione, zwłaszcza jeśli masz niezawodne części samochodowe, kumpel wiedzy, aby pomóc w instalacji, i trochę dodatkowego czasu na rękach. Nie jest to prosty upgrade i sugerujemy go tylko tym, którzy są obeznani z naprawami samochodowymi.

W skrócie, oto jak doładować swój samochód. Najpierw spójrzmy na podstawową listę części. (Uwaga: to może się różnić dla niektórych samochodów, ale wszystkie modernizacje turbosprężarki wymagają co najmniej następujących elementów).

-Turboładowarka

-Rozdzielacz turbo

-Intercooler

-Przyłączone orurowanie

-Nowy wydech

-elektroniczna jednostka sterująca

-Nowy olej silnikowy

Po zebraniu części do swojego projektu turbosprężarki, oto co należy zrobić:

1. Zacznij od samochodu bez turbo. Oczywiste, ale konieczne dla tego poradnika!

2. Spuść całkowicie olej z silnika twojego samochodu. Jest to ważny pierwszy krok. Jeśli nie uda Ci się spuścić każdej kropli, możesz mieć problemy w dalszej części projektu. Pamiętaj, aby umieścić korek spustowy oleju z powrotem na; będziesz dodać nowy olej do silnika po wszystko inne jest zakończone.

3. Zainstaluj intercooler. Aby prawidłowo zainstalować intercooler (czasami nazywany "chłodnicą powietrza"), być może będziesz musiał zdjąć zderzak.

4. Zainstaluj kolektor turbo do swojej nowej turbosprężarki. Zastępuje on stary kolektor wydechowy.

5. Usuń kolektor wydechowy swojego samochodu i zainstaluj nowy kolektor turbo do układu wydechowego.

6. Uwaga: niektóre modernizacje turbosprężarek zalecają nowy układ wydechowy. Jeśli tak jest, będziesz potrzebował katalizatora, orurowania i tłumika. To po prostu zależy od sugestii producenta.

7. Podłącz przewód doprowadzający olej z turbo do przewodu filtra oleju w Twoim samochodzie.

8. Ten krok jest niezwykle ważny. Zainstaluj wylot powietrza z turbo do wlotu silnika. Jest to rzeczywista "turbo" część całego projektu, więc upewnij się, że wszystkie połączenia są bezpieczne i nie ma żadnych wycieków powietrza. Musisz podłączyć rury turbo, węże i wszelkie inne połączenia do intercoolera. Po przeciwnej stronie intercoolera podepnij wszystkie połączenia do swojego wlotu powietrza.

9. Włóż nowy olej do silnika. Niektóre systemy turbo zalecają określony gatunek, podczas gdy inne są OK z istniejącym zalecanym olejem.

10. Teraz nadszedł czas, aby zebrać nagrody z całej swojej ciężkiej pracy. Zabierz swój samochód na przejażdżkę i ciesz się nowym wzrostem mocy - ale upewnij się, że przestrzegasz wszystkich ograniczeń prędkości! Turbosprężarki zazwyczaj dodają co najmniej 20-30% więcej mocy, a niektóre mogą zwiększyć moc nawet do 100%. To może zająć trochę czasu, aby zaaklimatyzować się podczas turbo surge, więc należy prowadzić samochód na drogach o małym natężeniu ruchu.

BuyAutoParts.com posiada szeroki asortyment turbosprężarek i ich elementów powiązanych. Jeśli planujesz turbodoładowanie swojego samochodu, masz doświadczenie w pracy nad samochodami i chciałbyś zaoszczędzić pieniądze, sprawdź nasze zapasy i rozważ zrobienie tego samemu. Nasi konsultanci ds. turbosprężarek są tutaj, aby pomóc. Aby porozmawiać ze specjalistą BuyAutoParts.com, zadzwoń do nas pod numer (888) 907-7225.

Napisany przez Dara Greaney