Czy kierowcy samochodów wyścigowych powinni być uznawani za sportowców?

image

Emerytowany rozgrywający NFL, Donovan McNabb, wzburzył ostatnio środowisko wyścigowe i motoryzacyjne, twierdząc, że zawodowi kierowcy wyścigowi nie powinni być uznawani za sportowców, ponieważ "tylko siedzą i jeżdżą". Podczas debaty Fox Sports Live na temat najbardziej dominujących sportowców na świecie, McNabb został zapytany o to, czy uważa Jimmiego Johnsona za godnego tej nagrody.

Jego odpowiedź wywołała kontrowersje, ponieważ zaatakował wszystkich kierowców wyścigowych, twierdząc, że nie są oni sportowcami. [Czy wiesz, że Speed Channel już nie istnieje? Dowiedz się dlaczego] Oczywiście profesjonalni sportowcy z NASCAR i innych lig wyścigowych włożyli swoje dwa grosze w tę starą debatę po tym, jak komentarze McNabba stały się viralem. Sprawdź niektóre z ich tweety i retweets poniżej: Co Donovan McNabb zrobił było absolutnie haniebne.

Całkowicie żartując, każdy ma prawo do swojej opinii, zwłaszcza komentator sportowy. To, co zrobił, to po prostu ponowne rozpalenie bardzo ciekawej debaty. Więc mam zamiar umieścić moje dwa centy w tej sprawie

 Dla osoby, która na co dzień jeździ zwykłym samochodem, nie jest zrozumiałe, jakim wyzwaniem fizycznym jest prowadzenie samochodu wyścigowego. Widzimy ich jeżdżących w kółko po torze wyścigowym lub terroryzujących ulice w sąsiedztwie i na wsi (samochody rajdowe) i wyobrażamy sobie, że to tak jak my jeździmy naszymi samochodami.

Cóż, jeśli myślisz w ten sposób jesteś bardzo źle. [Similar Post: Is Nascar A Sport] Kierowcy samochodów wyścigowych podczas wyścigu zmagają się z tętnem podobnym do maratończyków i długodystansowych rowerzystów. Odwodnienie jest bardzo realnym problemem dla kierowców, więc jeśli nie jesteś w szczytowej kondycji fizycznej, możesz bardzo dobrze zemdleć.

Wyobraź sobie, że zemdlejesz podczas prowadzenia samochodu jadącego 100 MPH. Prawdopodobnie byś umarł. Ci faceci nigdy nie zemdleją, mimo że wypocili do 5 litrów wody podczas każdego wyścigu. Trenują niemal każdego dnia, aby być w szczytowej formie fizycznej, więc najgorsze się nie zdarza. Co więcej, ilość skupienia i koncentracji, jaką musi posiadać kierowca wyścigowy, rywalizuje z takimi sportami jak baseball czy golf. Niewyraźne widzenie i zmęczenie oczu to niebezpieczeństwa związane z tym sportem, co oznacza, że jeśli nie jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie, nie będziesz w stanie przetrwać wyścigu.

Aby było jeszcze trudniej, kierowcy muszą wytrzymać do 5Gs sił poprzecznych G, które powodują intensywne obciążenie i zmęczenie ich ciał. Szyja kierowcy jest poddawana ekstremalnemu naciskowi podczas pokonywania zakrętu lub przyspieszania, można porównać ten nacisk do noszenia na głowie dodatkowego ciężaru o wadze 40 funtów.

Kierowcy samochodów rajdowych są w samochodzie przez dużą część dnia, a ich wyścigi trwają kilka dni, jeśli nie tygodni. Myślę, że gdyby Donovan McNabb został uświadomiony o tym wszystkim, zmieniłby swoje zdanie w tej debacie. Chodzi mi o to, że jeśli oceniasz sportowca po takich rzeczach jak kondycja fizyczna i siła psychiczna, to kierowcy samochodów wyścigowych są tam na równi z prawie każdym sportowcem.

Zakulisowy trening do wyścigu można porównać do tego, jak bokser pracuje miesiącami, aby być w formie na jedną walkę. Wyścigi zdarzają się częściej niż walki bokserów, a jeśli ktoś z was uważa baseballistów i golfistów za sportowców, to nie widzę powodu, dla którego nie miałby uważać kierowcy za sportowca. 

Więcej na: http://intertransserwis.pl

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły