BuyAutoParts.com CEO odwiedza 2016 San Diego International Auto Show

image

W tym tygodniu miałem okazję uczestniczyć w San Diego International Auto Show. Była bardzo dobra frekwencja zarówno ze strony producentów samochodów jak i publiczności. Nie jest to zaskakujące, ponieważ rok 2015 był rekordowy pod względem sprzedaży samochodów.

Poniżej kilka obserwacji na temat trendów, które widziałem:

1.Reflektory LED

Ten bieg diod LED w kształcie litery L na reflektorach kiedyś był tylko z przodu samochodów z wyższej półki. W przypadku wersji 2016, wydaje się, że żaden samochód nie jest bez nich. Nazywają je światłami do jazdy dziennej, ale bądźmy szczerzy, są one wyłącznie dla wyglądu. Potrzeba świateł do jazdy dziennej zmniejszyła się wraz z automatycznymi reflektorami.

2.Czarne i szczotkowane felgi aluminiowe

Jestem prawie pewien, że każdy producent samochodów na pokazie miał odmianę tych kół. Powyżej jest jeden na Smart Car. Poniżej jest jeden na Ram 1500. Jednym z jedynych producentów samochodów, którzy nie mieli wersji tych felg z tego co widziałem, był General Motors. W ciągu najbliższych kilku lat powinniście spodziewać się ich wszędzie.

3.2015 Ford F150 Aluminiowe nadwozie zwróciło uwagę wszystkich

Nikt by tego nie przyznał, ale sukces tego samochodu zmusił innych producentów ciężarówek do szybkiej ewolucji. Wszyscy oni popychali bardziej paliwooszczędne opcje (uratuj Toyotę). Nissan poszedł nieco mniejsze w swoim nowym Titan i oferuje wersję 5.0L diesel i to jest JEDYNA opcja silnika. Plotki mówią, że Frontier ma zostać wkrótce wycięty, pozostawiając Nissanowi tylko 1 ciężarówkę. Linia Ram również mocno promowała swoje silniki diesla. Spójrz na nowego Dodge Ram na zdjęciu poniżej:

4.Stoisko Volkswagena miało zauważalnie niższe ceny wywoławcze

VW wydaje się być patrząc na utrzymanie udziału w rynku po debacie diesel z niższych punktów wejścia. To jest ładnie wyposażone Passat dla poniżej 30k dolarów. Nie widziałem tych niższych opcji na podłodze w poprzednich latach.

5.Hybrydy BMW i Porsche wyglądają imponująco

Chcesz być pod wrażeniem? Jak o 2016 Cayenne z supercharged 3.0L v6, który nadal dostaje 47MPGe. 100k naklejka będzie cię odstraszyć, ale to dobrze, aby zobaczyć, że tego rodzaju technologia przychodzi na rynek. Te innowacje zawsze przenieść do głównego nurtu pojazdów i niższe poziomy cenowe w ciągu najbliższych 3-5 lat.

BMW wypuściło na rynek swój X5 z napędem elektrycznym i wygląda on równie imponująco.

Model i3 pojawił się już jakiś czas temu, ale to wciąż imponująca oferta BMW. Tesla wyszła z silną pozycją, ale BMW i Porsche nie odchodzą po cichu. Ostatnio widzę na drogach wiele BMW I3. I8 jest prawdopodobnie moim ulubionym samochodem obecnie, ale oni mieli ten jeden zamknięty. Nie ma zabawy.

6.Nowy projekt Nissana, nazwany "Energetic Flow", przykuwał uwagę.

Nowa Maxima i Murano miał duże tłumy ludzi czekających, aby zobaczyć wnętrze i poczuć się komfort wnętrza. Nigdy nie byłem wielkim fanem tego, aby wszystkie samochody w danej linii wyglądały bardzo podobnie, nie daje to żadnych innych opcji dla konsumenta. Na przykład, nie obchodzi mnie przód nowych Lexusów z ich "Spidle Grill" i nie jestem jedyny. Uważam, że nowy język projektowania Nissana będzie dobrze współgrał z nabywcami i nie odstraszy zbyt wielu osób w taki sposób, jak przód Lexusa.

Ogólnie rzecz biorąc, to była fajna wycieczka na pokaz. Dzieciaki miały niezły ubaw, a ja zdążyłem skopać wiele opon. Byłem jednak rozczarowany, widząc bardzo mało wokół zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, takich jak pełny sonar, automatyczne hamowanie i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu. Wydaje się, że obietnica, aby przynieść te do głównego nurtu jest jeszcze kilka lat od hotelu.

Może w przyszłym roku dostaniemy kilka samojezdnych samochodów!

Napisane przez: Dara Greaney

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły