Zbliża się lato: Czas upewnić się, że Twój system klimatyzacji działa prawidłowo

image

Wyobraź sobie, że przydarzył Ci się taki scenariusz: Jest gorący letni dzień, a Ty planujesz wyjechać na weekend. Do celu pozostało około 3 godzin drogi i nie możesz się doczekać, aby do niego dotrzeć, ponieważ wiąże się to z jeziorem lub plażą i mnóstwem zabawy. Gdy zamierzasz włączyć samochód, zauważasz, że układ klimatyzacji nie chłodzi. Teraz musisz zdecydować, czy chcesz jechać 6 godzin w obie strony w palącym słońcu, czy odwołać weekendowe plany i oddać samochód do serwisanta klimatyzacji. Nagle okazuje się, że weekendowy wypad, na który się cieszyłeś, nie jest już tak radosny.

Brzmi to jak straszny scenariusz, ale każdego lata słyszymy historie o podobnych sytuacjach, które przydarzają się naszym klientom. Cieszymy się, że możemy zapewnić im niedrogie i wysokiej jakości rozwiązanie problemu z klimatyzacją samochodową, ale chcemy pomóc wszystkim uniknąć okropnych doświadczeń z klimatyzacją samochodową w lecie. Jak powtarzam w wielu moich postach, konserwacja jest kluczem do uniknięcia najgorszych sytuacji. Zapobieganie problemom, zanim staną się problemem, to sposób, w jaki chcesz podejść do gorących letnich miesięcy tego roku, więc pamiętaj o poniższych wskazówkach:

Unikaj używania klimatyzacji, jeśli to możliwe

Ponieważ elementy systemu klimatyzacji to maszyny, im więcej się ich używa, tym bardziej się zużywają. Jeśli wiesz, że czeka Cię gorące lato, a teraz doświadczasz przyjemnych wiosennych dni o temperaturze 65-70 stopni, spróbuj uchylić okna i cieszyć się bryzą. Twój system klimatyzacji będzie działał dłużej i nie będziesz musiał go wymieniać w miesiącach letnich, kiedy pracuje najciężej.

Zleć serwisantowi sprawdzenie klimatyzacji

Minimalny koszt przeglądu serwisowego każdej wiosny pomoże uniknąć nieprzewidzianych problemów w miesiącach letnich. Technik sprawdzi sprężarkę, skraplacz, filtr, parownik, węże, zawory i poziom czynnika chłodniczego. Pomoże Ci to wykryć problemy zanim one wystąpią, takie jak zbyt niski poziom płynu chłodniczego lub początki pękniętego przewodu. Będą również w stanie powiedzieć, kiedy konieczna jest naprawa, więc niespodzianką lata nie musi być uszkodzona sprężarka. Pamiętaj, że części do klimatyzacji można u nas łatwo znaleźć online za ułamek ceny, jaką oferuje wiele sklepów i salonów sprzedaży. Jeśli potrzebujesz nowej części do klimatyzacji, odwiedź naszą stronę i zaoszczędź sobie pieniędzy!

Zwracaj uwagę na sygnały ostrzegające o awarii układu klimatyzacji

Te znaki ostrzegawcze pozwolą Ci uniknąć ponoszenia minimalnych kosztów przeglądu serwisowego, ale są niemal pewną oznaką, że konieczna jest naprawa układu klimatyzacji:

-Słyszysz głośny hałas po włączeniu klimatyzacji.

-Silnik dmuchawy nie wydmuchuje powietrza lub wydaje odgłosy.

-Klimatyzacja nie chłodzi tak, jak powinna.

-Zauważasz wodę na wewnętrznych dywanikach podłogowych.

-Zauważasz dziwne zapachy wydobywające się z pojazdu podczas pracy.

-Odmrażacz nie działa tak, jak powinien.

-wilgoć wewnątrz pojazdu na przedniej lub bocznych szybach lub nadmierna wilgoć pod przednią częścią pojazdu po zaparkowaniu (pewna ilość wilgoci jest powszechna, ponieważ układ klimatyzacji regularnie dozuje wodę, ale nie jest to nadmierna ilość).

Te znaki ostrzegawcze mogą doprowadzić do wizyty u serwisanta klimatyzacji, ale uchronią Cię przed jazdą w nieprzyjemnie gorącym słońcu przed wycieczką nad jezioro.

Klimatyzacja jest kluczowym elementem jazdy w lecie dla milionów Amerykanów w całym kraju. Przygotuj się teraz, abyś mógł być spokojny, gdy nadejdzie lato!

Przez Juan Cuellar

Więcej filmów o klimatyzacji, artykułów i poradników

Źródła zdjęć: http://ow.ly/vVXry

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły