Ostateczny przewodnik wymiany reflektorów krok po kroku

image

Reflektory to jedna z tych zwodniczo skomplikowanych części samochodowych. Na pierwszy rzut oka, wymiana starego reflektora na nowy wydaje się całkiem prosta. Niektóre samochody są zaprojektowane z łatwym dostępem do komory reflektora, ale wiele wymaga usunięcia różnych paneli i ma ukryte nakrętki i śruby lub mylące połączenia elektryczne.

Jeśli twój reflektor przygasł lub całkowicie zgasł, może to być spowodowane różnymi przyczynami. Często zdarza się, że żarówka się przepaliła. Złamana uszczelka lub uszczelka wokół komory reflektora może również powodować złe światło; jeśli jakakolwiek woda, wilgoć, brud lub obce substancje dostaną się do środka, światło może się zepsuć. Inne częste czynniki przyczyniające się do martwego reflektora to uszkodzone bezpieczniki, słabe połączenia elektryczne i inne drobne problemy.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielną wymianę reflektora, zaoszczędzisz na kosztach pracy. Zanim podejmiesz się tego zadania, sprawdź stworzony przez nas przewodnik krok po kroku. Zadanie jest dość proste, ale może być kilka rzeczy, których nie uwzględniłeś.

1.Przed rozpoczęciem pracy, upewnij się, że dwukrotnie sprawdziłeś numer części, aby dopasować się do oryginalnego numeru OEM reflektora.

2.Otwórz bagażnik (dla tylnego reflektora) lub maskę (przedni reflektor), aby uzyskać dostęp do komory reflektora.

3.Zdjąć wszelkie panele dostępu, jeśli to konieczne.

4.Zlokalizować złącze elektryczne uszkodzonego reflektora.

5.Odłączyć złącze elektryczne, zwykle znajdujące się za światłem (czasami jest na dole zespołu reflektora).

6.Wyjmij starą bańkę reflektora lub zespół reflektora.

7.Sprawdź nową część, czy ma taki sam wygląd, wymiary i podobne cechy jak stara część. Jeśli widzisz jakieś różnice, sprawdź ponownie numer części OEM.

8.Podłącz nową żarówkę reflektora lub zainstaluj nowy zespół reflektora.

9.Upewnij się, że wszystkie połączenia (elementy elektryczne, śruby, nakrętki i śruby) są bezpieczne. Wszelkie niewielkie ruchy spowodują grzechotanie lub wibracje podczas jazdy.

10.Zainstaluj ponownie wszelkie panele usunięte podczas kroku #3.

11.Po zainstalowaniu nowej żarówki lub zespołu reflektorów, przetestuj nową część i upewnij się, że wszystko działa OK. Jeśli to konieczne, uruchom światła postojowe, światła drogowe i inne funkcje.

Jeśli światło nie działa prawidłowo, powróć do kroku #9, a także upewnij się, że w komorze reflektora nie ma wody, kurzu ani brudu. Jeśli tak, być może trzeba będzie wymienić uszczelkę komory reflektora lub inne urządzenie uszczelniające.

Mamy nadzieję, że ten poręczny przewodnik pomoże Ci w projekcie wymiany reflektora. BuyAutoParts.com posiada w swojej ofercie popularne zespoły reflektorów dla wielu lat, marek i modeli. Dzięki naszemu łatwemu systemowi zamówień, możesz szybko wybrać i zamówić część reflektora. Co najlepsze, mamy niedrogie komponenty reflektorów wsparte wiodącą w branży gwarancją. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze reflektora, zadzwoń do naszych specjalistów od części samochodowych pod numer (888) 907-7225. Dziękujemy za odwiedzenie bloga BuyAutoParts.com. Uwielbiamy otrzymywać opinie od klientów, więc zachęcamy do wysłania wiadomości na stronie kontaktowej BAP.

Napisane przez Dara Greaney