5 wskazówek dotyczących czyszczenia samochodu

image

Zazwyczaj lubimy mówić o tym, jak dbać o to, co dzieje się wewnątrz samochodu, ale nie można zapomnieć o utrzymaniu cech zewnętrznych, jak również. Nawet jeśli zaniedbałeś swój samochód przez to, co wydaje się jak lata, dobry szczegół sprawi, że wszystko będzie błyszczeć jak nowe. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, a szczegóły swój samochód jak profesjonaliści.

Wyczyść kanały powietrzne

Kurz, który zbiera się w kanałach wentylacyjnych i grzewczych tworzy zapach lub piżmo, które maskuje "zapach nowego samochodu" z samochodu. Użyj sprężonego powietrza, aby wydmuchać kurz i brud z kanałów wentylacyjnych. Jednym z trików, aby naprawdę je wyczyścić, jest usunięcie filtra powietrza w kabinie (jeśli samochód go posiada) i wydmuchanie kurzu i brudu przed założeniem nowego.

Woskowanie co sezon

Pomiędzy woskowaniem użyj płynnego wosku w sprayu, aby poprawić miejsca, w których pojawiło się kilka plam lub zarysowań. Zazwyczaj, jeśli samochód jest stale używany na zewnątrz, należy go woskować co sezon.

Przyciemnianie na rynku wtórnym? Nie używaj amoniaku

Jeśli masz niefabryczne przyciemnianie dodane do któregoś z okien, nie używaj do nich żadnych środków czyszczących na bazie amoniaku. Amoniak wysusza plastik, gumę, winyl lub skórę, co z kolei może zniszczyć przyciemnienie. Unikaj domowych środków do czyszczenia szkła, ponieważ prawie wszystkie zawierają amoniak. Szukaj środków czyszczących przeznaczonych specjalnie dla samochodów, które na etykiecie mają napisane "bez amoniaku" lub "bezpieczne dla koloru". Aha, i nie zapomnij lekko uchylić okna, abyś mógł dostać się do górnych krawędzi.

Nie zapomnij o elementach wykończeniowych

Przy każdym myciu samochodu umyj listwy i listwy ozdobne. Jeśli już stosujesz środki do czyszczenia elementów wykończenia i listew, pamiętaj o okresowym ich usuwaniu. Nakładanie warstw dressingów spowoduje przebarwienia, a tego właśnie chcesz uniknąć! Po wyschnięciu pojazdu, należy zastosować środek ochronny lub uszczelniający, aby zapobiec blaknięciu. To przyciemni i wzmocni plastikowe i gumowe wykończenia na Twoim samochodzie, dzięki czemu samochód będzie dłużej wyglądał jak nowy.

Używaj do czyszczenia opon środków nie zawierających kwasów

Środki czyszczące na bazie kwasu mogą utlenić felgi aluminiowe, a nawet uszkodzić felgi pomalowane na kolorowo. Wybierz środek czyszczący bez kwasów, a będzie dobrze. Pamiętaj, aby również oczyścić koła i opony przed czyszczeniem i zabezpieczeniem lakieru pojazdu.

Czy możesz wymyślić jakieś inne wskazówki?

Photo credit: http://ow.ly/tLnqR | http://ow.ly/tLnnz | http://ow.ly/tLnlN | http://ow.ly/tLnk5 | http://ow.ly/tLniu | http://ow.ly/tLng8