Konserwacja chłodnic

image

Ok, więc chłodnica nie jest najbardziej efektowne z części samochodowych, muszę przyznać. ALE, zauważysz, kiedy nie działa prawidłowo. Skąd będziesz wiedzieć, czy nie działa poprawnie? Świetne pytanie! - Samochód pachnie gorąco - Przegrzanie Wskaźnik temperatury - Para wodna wydobywająca się spod maski To są pewne znaki, że trzeba szybko naprawić chłodnicę, zanim dojdzie do uszkodzenia silnika.

Ale co można zrobić z wyprzedzeniem w ramach działań zapobiegawczych? Rutynowa konserwacja i kontrole. Podobnie jak to, co robisz z dziećmi i miejmy nadzieję, że z samym sobą. To jest to, co trzeba zrobić, aby upewnić się, że chłodnica pozostaje w doskonałej formie przez cały rok. Oto kilka wskazówek i trików, które powinny pomóc w utrzymaniu płynności chłodnicy.

Utrzymuj płyny na najwyższym poziomie.

Używaj właściwego typu, ilości i mieszanki płynu niezamarzającego i wody. Jeśli nie wiesz, czego potrzebujesz, sprawdź w instrukcji obsługi. Możesz też zadzwonić do swojego mechanika, sklepu z częściami samochodowymi lub poszukać informacji w Internecie. - Płyny należy wymieniać co najmniej raz w roku, a w razie potrzeby częściej. W zależności od miejsca zamieszkania chłodnica może być bardziej zanieczyszczona, a płyn niezamarzający może wymagać częstszej wymiany.

Ponownie, jeśli nie jesteś pewien, jak często, ile i jaka mieszanka, zapytaj zaufanego źródła. To nie jest naprawdę trudne do zrobienia, ale chcesz się upewnić, że robisz to dobrze.

Zdrowie korka chłodnicy. Kiedy sprawdzasz, uzupełniasz lub zmieniasz płyny w chłodnicy, upewnij się, że sprawdzasz również korek chłodnicy. Uszczelka może stać się sucha, uszkodzona i pęknięta z czasem. Pozwoli to na wycieki, których nie chcesz. Tak więc, jeśli widzisz, że nie wygląda tak zdrowo, zastąpić go.

Jest to łatwe i tanie i pozwoli Ci zaoszczędzić dużo bólu głowy i pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Należy również sprawdzić swoje węże co najmniej raz w roku. Mogą one wymagać zmiany w czasie, ponieważ stają się suche i kruche.

Kiedy węże stają się kruche, mogą przeciekać i to nie jest dobra rzecz. Tak więc, sprawdź je raz w roku i jeśli nie masz pewności, czy wymagają wymiany zapytaj swojego przyjaznego mechanika lub sklep z częściami samochodowymi po raz kolejny. Większość węży jest prosta do zmiany. Jedną z ostatnich rzeczy, które prawdopodobnie chcesz, aby Twój mechanik zrobić, jest test ciśnieniowy chłodnicy.

Pomaga to upewnić się, że wszystko w układzie chłodzenia działa tak, jak powinno. Może to również zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie. 

 

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły