Dlaczego doładowania są tak drogie? Znajdź niedrogie doładowanie na BuyAutoParts.com

image

Doładowanie to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie mocy i wydajności silnika. W przeciwieństwie do turbosprężarek, które są zasilane przez gazy spalinowe, doładowanie jest napędzane bezpośrednio przez silnik. Jest to jeden z powodów, dla których turbosprężarki są zazwyczaj droższe niż turbosprężarki.

Ale są też inne czynniki. W tym artykule przyjrzymy się kosztom turbosprężarki, wraz z kilkoma różnymi sposobami na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie. Pamiętaj, BuyAutoParts.com oferuje obszerną bibliotekę przewodników kupującego, w tym jeden dla turbosprężarek. W naszym przewodniku znajdziesz wiele pomocnych informacji, które pomogą Ci dokonać najlepszego możliwego zakupu.

Siedem powodów wysokiej ceny doładowania

Doładowanie nie zawsze jest drogie - BuyAutoParts.com oferuje doskonałe zamienniki doładowania w doskonałych cenach - ale jest to jedna z droższych części silnika. Nie ma jednego powodu - kombinacja czynników przyczynia się do kosztów doładowania. Przyjrzyjmy się siedmiu z nich w szczególności. W żadnym konkretnym porządku, oto niektóre przyczyny wzrostu cen doładowania:

Wysoki stopień specjalizacji. Doładowania są dość skomplikowane w konstrukcji. Większość zamiennych turbosprężarek musi zachować te same cechy, co część oryginalna, a te unikalne atrybuty niekoniecznie muszą być przeniesione na podobną turbosprężarkę. Ta specjalizacja może istnieć w obrębie tej samej marki samochodu; nawet różne marki pod tym samym producentem samochodów mogą wymagać drastycznie różnych doładowań.

Wstępne koszty projektowania i inżynierii. W odróżnieniu od innych, mniej skomplikowanych części samochodowych - na przykład filtra oleju - turbosprężarki wymagają miesięcy (jeśli nie lat) na zaprojektowanie, prototypowanie, testowanie, kontrolę jakości i produkcję. Wszystkie te koszty ostatecznie przekładają się na cenę końcową, niezależnie od tego, czy chodzi o oryginalną sprężarkę, czy o część zamienną. Każda część samochodowa zaprojektowana do 65 000 obrotów na minutę nie będzie tania.

Podaż i popyt. W zależności od konkretnej turbosprężarki pojazdu, zamiennik turbosprężarki może kosztować 2-3 razy więcej niż oryginalna część fabryczna. Jeśli chodzi o podaż turbosprężarek, nie są one produkowane masowo jak kiedyś; w porównaniu z turbosprężarkami, produkcja turbosprężarek wykazuje tendencję spadkową. Gdy podaż staje się coraz mniejsza, cena staje się coraz wyższa. Podaż i popyt są prawdziwe dla każdego elementu samochodu, zwłaszcza dla czegoś tak specjalistycznego jak turbosprężarka.

Intensywna praca. Instalacja turbosprężarki nie odbywa się w godzinę lub tak. Przy średniej robocie w warsztacie wynoszącej około 75 dolarów za godzinę (w zależności od lokalizacji), 8-godzinna wymiana turbosprężarki może kosztować ponad 600 dolarów za samą robociznę. Ponieważ większość mechaników nie posiada formalnego przeszkolenia i specjalistycznych narzędzi niezbędnych do wykonania wymiany turbosprężarki, robocizna jest jeszcze jednym powodem, który sprawia, że wydatki na turbosprężarkę szybują w górę.

Natychmiastowy wzrost wydajności. Entuzjaści motoryzacji są skłonni zapłacić sporo grosza za natychmiastowe ulepszenie silnika, a producenci doładowania wiedzą o tym. Sprężarki dodają znaczny wzrost przy niskich obrotach, eliminują opóźnienia i dodają znaczną moc. Oprócz turbosprężarek i (w mniejszym stopniu) wlotów zimnego powietrza, nie ma innych akcesoriów lub komponentów, które zapewniają tak zauważalny postęp silnika.

Typ turbosprężarki. Istnieją trzy główne typy doładowań: Odśrodkowe, dwuślimakowe i korzenie. Koszt jest zależny od technologii, a typ turbosprężarki w Twoim samochodzie pomoże określić całkowity koszt.

Doładowanie wykonane na zamówienie. Nie wszystkie samochody schodzą z linii fabrycznych z turbosprężarką. Większość samochodów w zasadzie nie ma. Dla samochodów, które otrzymują nową turbosprężarkę bez oryginału, niestandardowe komponenty mogą być konieczne, aby działały. BuyAutoParts.com sprzedaje tylko zamienniki o jakości OEM dla oryginalnych turbosprężarek.

Niski koszt, wysoka jakość rozwiązania: BuyAutoParts.com

BuyAutoParts.com oferuje doładowania jakości OEM po najlepszych możliwych cenach. Nasze doładowania są zaprojektowane, zaprojektowane i wyprodukowane tak, aby działać tak dobrze, jeśli nie lepiej niż ich oryginalne fabryczne odpowiedniki. Nasz wybór turbosprężarek obejmuje wiele opcji zamiennych dla popularnych marek i modeli. Po prostu wybierz opcje swojego pojazdu i jesteś na dobrej drodze!

Dziękujemy za przeczytanie bloga BuyAutoParts.com. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące jednej z naszych doładowań lub potrzebujesz pomocy w znalezieniu zamiennika, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od części zamiennych już dziś. Możesz skontaktować się z nami pod numerem (888) 907-7225 lub odwiedzić stronę kontaktową BuyAutoParts.com, aby uzyskać natychmiastową odpowiedź na czacie i nie tylko.

Napisane przez Dara Greaney