Czy ufasz swojemu mechanikowi?

image

Luty 14, 2013 - Jeśli możesz odpowiedzieć "tak" na to pytanie bez chwili wahania, to dobrze dla Ciebie! Choć nasi ulubieni lekarze samochodowi nie cieszą się tak dużym zaufaniem jak przedstawiciele zawodów medycznych, to w rzeczywistości nie wypadają najgorzej. Według sondażu Gallupa z lat 1999-2010, nasze wspaniałe małpy smarujące w lokalnych i/lub sieciowych warsztatach samochodowych są właściwie całkiem dobrze postrzegane.

Z drugiej strony, są ludzie, którzy nie ufają swoim mechanikom w ogóle. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnym powodem jest to, że nie poświęcili czasu na pielęgnowanie relacji z tą ważną osobą w życiu ich pojazdów.

Nie bez powodu posługuję się analogią między mechanikami a lekarzami. Większość z nas nie lubi skakać pomiędzy lekarzami, ponieważ lubimy ufać tym "opiekunom naszego zdrowia". Lubimy wiedzieć, kto będzie nas szturchał, wbijał, kłuł i badał od góry do dołu. Jest to zrozumiałe.

To może być mądry, aby dać to samo rozważenie do osoby, która ma zamiar szturchać, prod, smar, regulować, podrasować i zmienić swoje płyny też. Cóż... no dobra, płynów w Twoim pojeździe, ale czy kiedykolwiek myślałeś o tym w ten sposób? To nie jest decyzja życia lub śmierci dla Ciebie, ale może być dla Twojego pojazdu.

Obok domu, samochody, ciężarówki, furgonetki, motocykle itp. naszego życia są jednymi z najdroższych inwestycji, jakie kiedykolwiek poczynimy. Czy nie ma sensu o nie dbać? Czy nie ma sensu zaufać opiekunowi zdrowia naszych pojazdów? Oczywiście, że tak!

Więc...jak nauczyć się ufać naszym mechanikom?

W ten sam sposób, w jaki uczymy się ufać komukolwiek innemu! Musisz zbudować relację ze swoim mechanikiem. Możesz zacząć od uzyskania rekomendacji od przyjaciół. Możesz trochę poszperać w google. Możesz sprawdzić Better Business Bureau. Możesz zrobić wszystkie te rzeczy, ALE Twoim największym zasobem do poznania ich jest... poznanie ich!

Nie hop, skip, i skakać wokół z jednego mechanika do drugiego. Ustal z nimi repertuar, tak jak robisz to z lekarzem i jego personelem. Rozmawiaj z mechanikiem. Dowiedz się więcej o swoim pojeździe i pozwól mu pomóc Ci zadbać o swoją cenną inwestycję.

Zainwestuj czas w tę relację, a zaoszczędzisz tysiące dolarów i wiele bólu głowy!