Czy potrzebujesz opon zimowych?

image

Jesteś ciekawy, jaka jest różnica między różnymi rodzajami opon? Jeśli chodzi o opony zimowe i zwykłe opony, główną różnicą między nimi jest głębokość bieżnika. W oponach zimowych głębokość bieżnika zaczyna się od 8 do 9 mm, podczas gdy w zwykłych oponach wynosi 7-8 mm. Opony zimowe mają szersze i głębsze rowki w bieżniku, które tworzą większe kanały dla śniegu i wody oraz utrzymują przyczepność na drodze.

Jedną z najważniejszych cech opon zimowych jest fakt, że są one wykonane z większej ilości naturalnej gumy i krzemionki w mieszance. Dzięki temu w niskich temperaturach nie twardnieje ona tak bardzo jak guma syntetyczna, co poprawia przyczepność opony.

Jakie są zalety opon zimowych?

Opony zimowe zwiększają przyczepność na drodze, co z kolei zapewnia bezpieczeństwo na mokrej i oblodzonej nawierzchni. Opony te mają również wpływ na skrócenie drogi hamowania. Testy wykazały, że pojazd wyposażony w opony zimowe zatrzyma się na zaśnieżonej drodze po 114 stopach, podczas gdy droga hamowania na zwykłych oponach wynosi 26 stóp (140 stóp).

Powody, dla których warto rozważyć zakup opon zimowych:

- Opony zimowe są przeznaczone nie tylko do jazdy po ośnieżonych lub oblodzonych drogach, ale są również bardzo skuteczne w niskich temperaturach. Kiedy jest zimno, opony stają się twarde, co zmniejsza przyczepność. Opony zimowe mają lepszą trakcję dzięki bardziej miękkiej i elastycznej gumie.

- Używanie opon zimowych przedłuży żywotność Twoich zwykłych opon całorocznych, ponieważ będziesz ich używać w sezonie zimowym.

- Bez kompromisów związanych z innymi porami roku, kierowcy skorzystają ze znacznie lepszej trakcji podczas przyspieszania, znacznie krótszej drogi hamowania i drastycznego zwiększenia stabilności kierunkowej przy prędkości.

- Odpowiednie opony na sezon dają systemowi napędu na wszystkie koła o wiele więcej przyczepności, pozwalając mu wykonywać swoją pracę z maksymalną skutecznością.

opona zimowa

Odpowiedź na pytanie, czy potrzebujesz opon śniegowych, może zależeć od Twojego miejsca zamieszkania. To, czy masz samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła, również może mieć znaczenie. Może to również zależeć od zapotrzebowania na jazdę w zaśnieżonych warunkach.

Opony zimowe są potrzebne nie tylko wtedy, gdy na ziemi leży śnieg - zapewniają one dobrą przyczepność w każdych zimnych warunkach, niezależnie od tego, czy droga jest mokra czy sucha. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym regularnie występują niskie temperatury nawet bez śniegu, opony zimowe są bez wątpienia bezpieczniejsze niż zwykłe opony. Zawsze należy ponownie zamontować opony całoroczne, gdy nadejdzie wiosna. Chociaż opony zimowe są bezsprzecznie lepsze w ekstremalnych warunkach zimowych, to na ciepłej, suchej nawierzchni zużywają się szybciej. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie śnieg mierzy się w stopach, a nie w centymetrach, a temperatury zimą przez wiele tygodni utrzymują się poniżej zera, opony zimowe mogą okazać się dobrą inwestycją.

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły