Unikalne części do pojazdów hybrydowych

image

Podczas gdy kiedyś były one wyjątkowym dziwactwem, samochody hybrydowe stały się niezwykle normalne i mainstreamowe. Ponieważ technologia ta stała się bardziej powszechna, koszty spadły na tyle, że obecnie jest to bardziej racjonalny zakup niż wtedy, gdy pierwsi użytkownicy wymieniali wysłużone CRX HF na dziwacznie wyglądającą Hondę Insight pierwszej generacji, lub gdy Leonardo DiCaprio sprawił, że skromna Toyota Prius z 2004 roku stała się obowiązkowym elementem mody. Lincoln mocno reklamował fakt, że sedan MKZ z 2012 roku oferował hybrydowy układ napędowy jako opcję bezkosztową, a nowe modele Mercedesa wyeliminowały alternator i resztę pasowego napędu akcesoriów na rzecz 48-woltowego systemu "mild hybrid" zasilającego układ klimatyzacji, wspomaganie kierownicy i całą pozostałą elektronikę samochodową.

Poza oczywistymi korzyściami związanymi z oszczędnością paliwa, pojazdy hybrydowe mają kilka ciekawych efektów ubocznych. Dzięki systemom hamowania regeneracyjnego klocki hamulcowe i wirniki mogą wytrzymać ponad 100 tys. mil. Dawno zapomniany Chevy Silverado Hybrid został zaprojektowany nie z myślą o oszczędności paliwa, ale jako źródło energii elektrycznej dla miejsc pracy. Modele AWD hybryd Toyoty po prostu dodają drugi silnik napędowy do tylnych kół, eliminując potrzebę skrzyni biegów lub tylnego wału napędowego. Kiedyś można było dostać przepustki na pasy ekspresowe w Kalifornii, aż do momentu, gdy stały się one zbyt zapchane, co zniweczyło cel. Chcesz znaleźć łatwe miejsce do parkowania w centrum handlowym? Zdobądź EV lub plug-in hybrid, a możesz zaparkować tuż przed publicznymi ładowarkami!

Ze względu na ich oszczędności paliwa, to ma sens, że pojazdy hybrydowe zobaczyć wiele mil dojazdów, co oznacza, że nieuchronnie będą potrzebować pracy w pewnym momencie, a to przedstawia nowy zestaw wyzwań. Opony i elementy zawieszenia muszą uwzględniać dodatkowy ciężar masywnej baterii. Podzespoły elektroniczne muszą być gotowe do pracy, gdy silnik wyłączy się przy niskich prędkościach. Podczas gdy wiele wczesnych hybryd było opartych na zwykłych samochodach i dlatego dzieliło wiele części, dedykowane modele, takie jak Prius, mogły poświęcić więcej swojej konstrukcji, aby osiągnąć jak najwyższe MPG. Na przykład, alternator nie jest już wymagany, i wykorzystuje elektryczne wspomaganie kierownicy i elektryczną pompę paliwa dla większej wydajności. Jedyną rzeczą, która pozostała w tradycyjnym pojeździe z napędem pasowym, jest sprężarka AC, więc zamiast poprowadzić pasek tylko do tego, zaoszczędzili miejsce i straty w układzie napędowym, eliminując napęd pasowy całkowicie i mając w pełni elektryczną sprężarkę bez sprzęgła w ogóle, co skutkuje zabawnie wyglądającą jednostką przedstawioną na zdjęciu powyżej.

Podczas gdy Prius i Honda Civic Hybrid są nadal bardzo popularne samochody używane, istnieje kilka bardziej niejasnych wczesnych hybryd, gdzie dostępność części zaczyna być trudna. Standardowy Saturn Aura jest dawno zapomniany, nie mówiąc już o modelu hybrydowym. Chrysler wykonał 400 całkowitych Dodge Durango i Chrysler Aspen hybrydowych SUV, aż ich zakład został zamknięty w wyniku ich problemów finansowych po recesji 2008. Ponieważ te części są trudne do znalezienia, a często unikalne projekty z wyższych kosztów produkcji, wiele mniejszych sprzedawców części były powolne do katalogu części dla tych pojazdów. BuyAutoParts wskoczyło do akcji i biorąc pod uwagę nasze szczególne skupienie na częściach AC, oferuje sprężarkę do każdego produkowanego pojazdu hybrydowego i elektrycznego. Współpracujemy również z Duralo, jedną z niewielu firm, która jest w stanie w pełni zregenerować stojaki elektrycznego wspomagania kierownicy, a także zaczynamy dostarczać akumulatory do pojazdów hybrydowych, aby mieć nadzieję na obniżenie kosztów dla właścicieli pojazdów o dużym przebiegu.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniej części do Twojego pojazdu? Zapraszamy do kontaktu z BuyAutoParts w celu uzyskania kompetentnej pomocy w uzyskaniu gwarantowanych, dokładnie dopasowanych części do każdego pojazdu hybrydowego, diesla, EV lub tradycyjnego pojazdu gazowego od takich marek jak Denso, Bosch, Bilstein, Stigan i Duralo. Nasi specjaliści od części są gotowi do pomocy!

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły