Jak dostrzec wyciek z chłodnicy z odległości mili

image

Jeśli Twoja chłodnica kiedykolwiek zawiodła podczas jazdy, prawdopodobnie znasz już objawy nieszczelności układu chłodzenia. Niejednokrotnie mały wyciek staje się poważnym problemem, po którym następuje przegrzanie silnika. A kiedy silnik się przegrzewa, oficjalnie nie masz szczęścia - w tym momencie powinieneś mieć jedno z następujących rozwiązań: znajomego mechanika, pomoc drogową lub wiedzę techniczną, aby samodzielnie rozwiązać problem. (BuyAutoParts.com może pomóc z nową chłodnicą;

mamy setki w magazynie

wszystkie w cenach znacznie niższych niż u innych sprzedawców).

Ten blog będzie patrzeć na znaki ostrzegawcze wycieku chłodnicy. To jest cenna umiejętność. Jeśli wyciek chłodnicy lub awarii jest złapany wystarczająco wcześnie, będziesz w stanie zająć się problemem, zanim stanie się zbyt skomplikowane lub drogie.

Jak wyciek z chłodnicy może wpłynąć na Twoje wyniki finansowe? Jeśli nie zostanie wykryty, a układ chłodzenia ulegnie uszkodzeniu podczas eksploatacji samochodu, krytyczne elementy silnika - tłoki, uszczelki, cylindry i inne - mogą ulec zatarciu, awarii lub całkowicie przestać działać. Tak więc ten mały wyciek, który wcześniej był stosunkowo szybką i niedrogą naprawą, teraz jest poważnym bólem głowy, który może wymagać wymiany całego silnika. Czy to przyciągnęło Twoją uwagę? Przyjrzyjmy się, jak można wykryć wyciek z chłodnicy.

Po pierwsze i najważniejsze, najbardziej oczywistym znakiem wycieku chłodnicy jest syczący dźwięk i para spod maski. Jak powstaje ta para? Kiedy chłodnica jest nieszczelna, płyn chłodzący rozpryskuje się na gorących powierzchniach metalowych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, dym i para pochodzą z miejsca, w którym płyn chłodniczy spala się na silniku, a nie z węża lub samej chłodnicy.

Kolejne dwa znaki i objawy wycieku z chłodnicy dotyczą płynu chłodniczego. Jeśli samochód został zaparkowany na jakiś czas i zauważysz pod spodem zielony płyn (płyn niezamarzający / chłodzący może być również żółty, czerwony lub innego koloru), masz wyciek z chłodnicy. Oczywiście, kilka kropelek to nie koniec świata. Ale jeśli masz ogromną kałużę kolorowych rzeczy, zaleca się, aby uzyskać chłodnicę naprawić natychmiast. Drugą rzeczą, której należy szukać z płynem chłodzącym jest płyn w innym miejscu pod maską. Niektóre wycieki z chłodnicy rozpraszają płyn chłodzący w górę i z dala od podłoża, co oznacza, że elementy silnika otrzymają świeżą warstwę płynu niezamarzającego i chłodzącego.

Krótka uwaga na temat wycieków z chłodnicy - niektóre są tak stopniowe, małe i podstępne, że nie zobaczysz kałuży pod samochodem i nie zaobserwujesz syczącej pary z wyciekającego płynu. Dlatego właśnie regularne kontrole płynów są kluczowe dla ogólnej wydajności samochodu. Raz na około dwa tygodnie sprawdź układ chłodzenia. Jeśli poziom płynu w chłodnicy lub zbiorniku przelewowym jest niski, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdzieś jest nieszczelność. Ta metoda wykrywania daje jeszcze większe wyprzedzenie o potencjalnych problemach na drodze.

Nie pozwól, aby wyciek z chłodnicy zniszczył Twój silnik. Z szerokim wyborem chłodnic i zespołów wentylatorów chłodzących do wyboru, BuyAutoParts.com daje Ci jakość OEM, którą chcesz w cenach, których nie możesz przegapić. Przejrzyj cały nasz asortyment już dziś. Dzięki naszemu łatwemu w nawigacji systemowi zamawiania, szybko znajdziesz chłodnicę i powiązane z nią elementy układu chłodzenia, które sprawią, że Twój układ chłodzenia znów będzie jak nowy.

Aby dowiedzieć się więcej o konkretnej chłodnicy, zadzwoń do naszych konsultantów ds. układów chłodzenia pod numer (888) 907-7225. Na stronie kontaktowej BAP znajduje się również portal czatu i inne sposoby kontaktu z nami.

Napisane przez Dara Greaney

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły