Pięć sposobów, w jaki niszczysz swoje zawieszenie

image

Jest bardzo mało prawdopodobne, abyś przeoczył niesprawny układ klimatyzacji lub pękniętą szybę, jednak uszkodzenie zawieszenia, jednej z najważniejszych części samochodu, może pozostać niezauważone - zwłaszcza jeśli nie wiesz, czego szukać! Jeśli kierownica trzęsie się przy dużych prędkościach lub zauważasz znaczny spadek ciśnienia podczas hamowania, być może nadszedł czas, aby sprawdzić zawieszenie.

Sposób prowadzenia samochodu ma ogromny wpływ na jego zdrowie, a w szczególności na funkcje, które są regularnie używane, takie jak zawieszenie. Zebraliśmy listę nawyków jazdy, które z pewnością wystawią Twój samochód na ciężką próbę. Wyeliminowanie mniej pożądanych nawyków pozwoli utrzymać zawieszenie samochodu na odpowiednim poziomie... w zamierzeniu!

1. Przewlekle zaciskasz hamulec

Każdy z nas musiał od czasu do czasu nacisnąć na hamulec, jednak jeśli Twoim nawykiem jest ostre hamowanie zamiast utrzymywania bezpiecznej odległości od samochodu jadącego przed Tobą - z pewnością uszkodzisz swoje zawieszenie.

2. Jesteś ślepy na nierówności

Częste, zbyt mocne uderzanie w nierówności jest równoznaczne z częstym dotykaniem silnika na czerwonym świetle. Innymi słowy, choć zawieszenie zostało zaprojektowane tak, aby pochłaniać wstrząsy powstałe podczas pokonywania nierówności, zbyt szybkie pokonywanie tych nierówności powoduje niepotrzebne obciążenie zawieszenia. Z czasem elementy zawieszenia zużywają się szybciej niż podczas zwykłej jazdy.

3. Nie wiesz, kiedy zwolnić

Twój kompaktowy samochód ma prawdopodobnie bardzo dobre osiągi, ale nie został zaprojektowany do przewożenia mebli! Każdy samochód ma swój limit masy i jeśli stale przeciążasz swój pojazd - Twoje zawieszenie nie będzie dla niego lepsze.

4. Konserwacja samochodu jest Ci obca

Nikt nie lubi marnować wolnego dnia na wizytę u mechanika, ale lepiej poświęcić sobotni poranek niż pieniądze potrzebne na naprawę zepsutego zawieszenia. Nie bądź skąpy w dbaniu o swój samochód i regularnie oddawaj go na przeglądy!

5. Jesteś znany z "improwizowania" podczas jazdy

Nie ma nic złego w tym, że od czasu do czasu zjedziesz na pobocze lub przejedziesz przez pasy, aby ominąć ruch uliczny, prawda? Nieprawda, nie dość, że prawdopodobnie nie wolno Ci przeskakiwać przez ten środek jezdni, to jeszcze większość samochodów nie jest przystosowana do jazdy po bardzo nierównych nawierzchniach. W idealnym świecie każda ulica byłaby idealnie równa - jednak, o ile nie mieszkasz w pobliżu Autobahn, taka droga nie istnieje! Twój samochód widzi wystarczająco dużo nierówności i wybojów podczas rutynowej jazdy, więc niepotrzebne obciążanie go to pewny sposób na zrujnowanie jazdy.

Czy jesteś winny tej taktyki jazdy, która niszczy zawieszenie? Cóż, nikt nie jest doskonały! Przynajmniej masz świetne opcje wymiany zawieszenia tutaj w BuyAutoParts.com!

Napisany przez Dara Greaney

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły