Konserwacja sprężarki samochodowej AC

image

Sprężarka AC jest elementem w samochodzie, który sprawia, że system klimatyzacji tyka w samochodzie. Jak bardzo jest to ratownik życia? Wyobraź sobie, że utknął w ruchu drogowym w bijącym słońcu, huffing i puffing jak pies, walcząc o powietrze, dobrze, twój AC Conditioner może uczynić życie znacznie łatwiejsze.

To jest tak ważne, aby dbać o to, bo wiesz, jak szczęście idzie, jeśli pozwolisz mu po prostu erozji, a następnie złamie, kiedy trzeba go najbardziej. Jak to działa? Sprężarka AC pompuje gaz chłodniczy - zazwyczaj freon - a następnie przenosi go do skraplacza.

Spręża się on, a następnie rozszerza podczas przepływu przez system AC, co z kolei powoduje powstawanie chłodnego powietrza. Następnie wystrzeliwuje ono przez deskę rozdzielczą samochodu, dając Ci chłodny podmuch!

Co powoduje blokadę sprężarki AC?

Istnieje wiele problemów, które mogą powodować blokadę, takich jak brak napięcia paska napędowego, blokada przepływu powietrza, plamy oleju lub brak zaślepek portu serwisowego. Wszystkie te problemy są bardzo łatwe do zauważenia, co jest dobre, ale wszystko poza tym wymaga pełnego serwisu klimatyzacji przez wykwalifikowanego technika. Jak utrzymać jego działanie? Raz w tygodniu uruchom klimatyzator na dziesięć minut - po prostu usiądź w samochodzie i uruchom go na dziesięć minut - pomoże to utrzymać ciśnienie w komorach gazowych.

Dzięki temu węże nie stwardnieją. Oczyść kanały wentylacyjne z wilgoci, uruchamiając je na "odszranianie". Zapobiega to powstawaniu pleśni - prawdziwego koszmaru! - i zatrzymuje ten okropny zapach, który pochodzi z brudnego systemu AC.

Używaj go w zimie! Może to zabrzmieć dziwnie - jesteś zmarznięty, mkniesz autostradą - jednym z głównych zastosowań systemu AC jest usuwanie wilgoci, a w zimie zamienia się ona w kondensację i zaparowuje przednią szybę. Pamiętaj, aby co dwa lata oddawać samochód do przeglądu w warsztacie.

Statystyki pokazują, że 10% gazu z klimatyzacji pochodzi z systemu AC, co oznacza, że brakuje Ci trochę poważnej wydajności. Polecam zrobić to przed latem, jak nie chcesz, aby uzyskać uszkodzony system AC, gdy słońce bije w dół na ciebie. W sumie, to nie jest rocket science. Miej oko na to i zachować czujność i nie będzie trzeba wymienić swój system AC na długi czas.

Jednakże, jeśli masz do wymiany niektórych części AC, Kup Auto Części ma bezkonkurencyjne ceny na wszystkie części samochodowe. 

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły