Co robić, gdy samochód zostanie wycofany z rynku?

image

Kim Nguyen

To nie żart, gdy mówimy, że w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo wycofanych z rynku samochodów. Po wycofaniu ponad 5 milionów pojazdów przez General Motors i niedawnym wycofaniu kolejnych 6 milionów pojazdów przez Toyotę, każdy z nas zastanawia się, co zrobić, gdy jego samochód zostanie wycofany z rynku. Nigdy nie jest źle być zbyt dobrze przygotowanym, a przynajmniej poinformowanym.

Co to jest wycofanie pojazdu z rynku?

Do wycofania pojazdu z rynku dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy producent samochodu lub Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) stwierdzi, że dany model samochodu ma usterkę związaną z bezpieczeństwem. Może to być usterka pojedynczej części samochodu lub wielu części samochodu. Gdy producent samochodu zdecyduje się na wycofanie produktu z rynku, powiadomi właścicieli o problemie i zaoferuje bezpłatną naprawę lub wymianę części.

Skąd będzie wiadomo, że samochód został wycofany z rynku?

Producenci samochodów są zobowiązani do wysłania listów do swoich klientów, których dotyczy problem, z powiadomieniem o wycofaniu samochodu z rynku. To, że samochód został wycofany z rynku, nie oznacza, że jest skazany na awarię. W większości przypadków jest to środek zapobiegawczy, ponieważ problemy występują w dużej grupie pojazdów. Pismo o wycofaniu samochodu z rynku będzie zawierało następujące informacje:

- Opis usterki

- Ryzyko stwarzane przez usterkę

- Potencjalne sygnały ostrzegawcze o problemie

- sposób, w jaki producent pojazdu planuje rozwiązać problem

- Dodatkowe instrukcje dotyczące dalszego postępowania.

Jeśli nie jesteś pierwotnym właścicielem pojazdu, możesz sprawdzić, czy Twój samochód został wycofany z rynku, kontaktując się z lokalnym dealerem i podając numer VIN lub odwiedzając stronę internetową NHTSA.

Co teraz?

Oddaj samochód do serwisu producenta w celu wykonania niezbędnych napraw. Sugerowałbym wcześniejsze przywiezienie samochodu, aby uniknąć czekania w kolejce wśród innych osób, które muszą dokonać tej samej naprawy. Wcześniejsze umówienie się na wizytę pozwoli także uniknąć długiego oczekiwania. Nie będziesz musiał płacić za naprawę samochodu; wszystkie naprawy związane z wycofaniem powinny być wykonane BEZPŁATNIE. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą listy z przypomnieniami.

Gdy samochód zostanie naprawiony przez dealera, możesz ruszać w drogę. Problem rozwiązany. Wracaj do domu i odpocznij. Widzisz, nie było tak źle.

http://ow.ly/vEwqi | http://ow.ly/vEwtP | http://ow.ly/vEww5

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły