Wskazówki dotyczące zimowego przygotowania pojazdu

image

Nadchodzi zima. Nadszedł czas, aby przygotować swój pojazd do zimy. Zimowanie pojazdu jest konieczne, aby zapewnić mu jak najlepsze osiągi w zimnych miesiącach. Bezpieczeństwo Twojego pojazdu jest ważne w zimowych warunkach, zwłaszcza jeśli musisz jeździć po oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić, że Twój samochód będzie sprawnie działał przez cały okres zimowy, a także zmaksymalizować jego zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie w przypadku wystąpienia problemów związanych z zimową pogodą. 

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, które zapewnią Ci spokój ducha podczas zimowej jazdy:

  • Mroźna pogoda spowalnia moc akumulatora. Podczas zimnej pogody silnik wymaga więcej prądu z akumulatora, aby go uruchomić. Zleć mechanikowi sprawdzenie akumulatora, czy nie wymaga wymiany, ładowania lub czyszczenia. 
  • Musisz mieć dobrą widoczność podczas jazdy, zwłaszcza w warunkach śnieżnych. Prawidłowo działające wycieraczki i dobry zapas płynu do wycieraczek zapewnią Ci dobrą widoczność nawet podczas największej burzy śnieżnej. 
  • Jeśli przebywasz na obszarze pokrytym śniegiem przez większą część zimy, powinieneś wymienić swoje zwykłe opony całoroczne na opony zimowe. Zapewniają one lepszą trakcję i elastyczność podczas silnych mrozów. 
  • Mroźna pogoda powoduje spadek ciśnienia powietrza w oponach. Prawidłowo napompowana opona zapewnia najlepszy możliwy kontakt pomiędzy drogą a oponami, co jest niezbędne dla bezpiecznej trakcji podczas jazdy w warunkach zimowych. 
  • Mroźna pogoda zmniejsza skuteczność oleju w Twoim pojeździe. Im zimniej jest na zewnątrz, tym gęstszy staje się olej, a gęsty olej nie krąży w silniku tak łatwo jak rzadki. Wymień olej i dostosuj jego lepkość. 
  • Wszystkie światła powinny być czyste i sprawne, aby zapewnić maksymalną widoczność w zimie. Wymień zamglone, zamglone lub uszkodzone osłony soczewek, aby poprawić widoczność. 
  • Sprawdź, czy paski i węże nie wykazują oznak zużycia. Niska temperatura może osłabić paski i węże, które pomagają w pracy silnika. 
  • Sprawdzaj płyn hamulcowy i klocki hamulcowe pod kątem zużycia, a w razie potrzeby wymień je.
  • Aby zapobiec zamarzaniu płynu chłodniczego w chłodnicy, sprawdź mieszankę zapobiegającą zamarzaniu.
  • Przygotuj swój samochód z zapasami awaryjnymi na wypadek, gdybyś utknął w zamieci. 

zima samochód

Zanim nadejdzie ostra zimowa pogoda, należy poddać samochód przeglądowi technicznemu, aby przygotować go na wyzwania, jakie może postawić zima. Rutynowa konserwacja pojazdu jest ważna przez cały rok, ale szczególnie przed zimą. Pogoda ma ogromny wpływ na funkcjonalność Twojego pojazdu, a serwisowanie samochodu staje się bardziej istotne w tym chłodniejszym okresie roku. 

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły