Jak zaoszczędzić pieniądze u mechanika dzięki niedrogim częściom samochodowym

image

Jeśli nie planujesz robić tego samemu przy następnej naprawie samochodu, nadal możesz zaoszczędzić pieniądze w swoim warsztacie mechanicznym.

Czy to naprawdę możliwe?

Tak, to prawda. Podczas gdy koszty pracy zazwyczaj zawierają większość rachunku mechanika, istnieją "wyściełane koszty" w ramach podziału na części i komponenty. I chociaż ta opłata może wydawać się niewielka i mała, pomyśl o dużym projekcie naprawy samochodu, takim, który wymaga wielu "dużych kosztów" części. Nagle, może być patrząc na kilkaset dolarów wzrostu ... tak po prostu!

Narzut na ceny części - "ukryta" część napraw mechanika

Ile przeciętny mechanik dopłaca do części? W zależności od miejsca zamieszkania, może to być bardzo kosztowne. Według ostatnich badań, waha się ona od 25% do 50%. Załóżmy, że masz rachunek za wymianę alternatora na 600 dolarów, z 300 dolarów za część. W oparciu o typowe wartości marży, ta część w rzeczywistości kosztowała Twojego mechanika tylko 200 lub 250 dolarów na zakup - i to jest fajne 50 lub 100 dolarów ekstra w jego kieszeni.

Kobiety są bardziej podatne na "Price Gouging".

Panie, strzeżcie się. Te małe dopłaty są jeszcze bardziej nastawione przeciwko wam. Inna analiza wykazała, że kobiety są pobierane 5% do 10% wyższe niż mężczyźni za te same naprawy. To tyle jeśli chodzi o rycerskość, przynajmniej jeśli chodzi o ceny naprawy samochodu z góry! Nie wszyscy mechanicy działają w ten sposób. Ale niektórzy tak - i dlatego powinieneś czytać dalej!

Kupuj własne części i oszczędzaj pieniądze

Cóż, mamy już za sobą złe wieści. Ale pamiętaj, że nie musi tak być. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą kupić części same - w zaciszu własnego domu, za pomocą kilku kliknięć myszką - i w ten sposób uniknąć tych ogromnych procent marży, które właśnie omówiliśmy.

Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, oszczędzanie pieniędzy na drogich częściach jest w twoim najlepszym interesie. Rzeczą nr 1, którą możesz zrobić, jest po prostu kupienie części samodzielnie, najlepiej od sprawdzonego dostawcy z dorobkiem zadowolenia klientów (znamy miejsce, które spełnia te kryteria). Jasne, stracisz trochę gotówki i dostaniesz crunched trochę dla pracy, ale oszczędności z tego prostego aktu nie może być ignorowany. Twój portfel będzie ci wdzięczny.

Ponadto, można zrobić trochę analizy kosztów siebie. Powiedzmy, że potrzebujesz nowego katalizatora. Uzyskaj kilka różnych pisemnych ofert, powiedzmy od lokalnego dealera i kilku garaży mechanicznych. Weź te ceny i zobacz, jak się one układają z bardziej rozsądną opcją.

Kiedy widzisz różnicę w czerni i bieli, wybór staje się łatwy.

Mamy nadzieję, że te wskazówki i sztuczki pomogą w następnym (prawie) DIY naprawy samochodu przedsięwzięcie. Hej, wiemy, że nie zawsze masz czas, aby wykonać pracę samodzielnie, ale to nie znaczy, że jesteś automatycznie na haku dla drogiego rachunku mechanika.

BuyAutoParts.com oferuje najlepsze części zamienne o jakości OEM i przystępnej cenie. Dorzuć do tego naszą słynną gwarancję, a zakup części od nas ma sens. Nasi eksperci obsługi klienta są dostępni za pomocą szybkiego czatu lub połączenia z (888) 907-7225.

Dzięki za zatrzymanie się i czytanie naszego bloga. I sprawdź ponownie, aby uzyskać więcej artykułów, analiz i wskazówek dotyczących oszczędzania kosztów od profesjonalistów w dziedzinie części samochodowych!

Napisane przez Dara Greaney