Co to jest FICM?

image

Wiadomo, że paliwo jest dostarczane do silnika w celu zmieszania go z powietrzem i wytworzenia mocy potrzebnej dla pojazdu. Paliwo musi zostać wprowadzone do silnika w określonym czasie, a ilość paliwa wchodzącego do cylindra ma również kluczowe znaczenie dla określenia mocy generowanej przez silnik. Podczas gdy wtryskiwacz paliwa jest odpowiedzialny za wtryskiwanie paliwa do silnika, systemem, który instruuje wtryskiwacz o ilości paliwa i czasie wtrysku jest FICM (moduł sterowania wtryskiem paliwa). Paliwo jest wtryskiwane do silnika wysokoprężnego i benzynowego na różnych etapach cyklu pracy silnika. Podczas gdy silnik benzynowy pobiera mieszankę paliwa i powietrza, silnik wysokoprężny najpierw pobiera powietrze, a dopiero później paliwo. Niniejszy artykuł zawiera niezbędne informacje na temat modułu FICM w silnikach wysokoprężnych.

FICM to jednostka w silniku wysokoprężnym, która kontroluje impulsy elektryczne otwierające i zamykające wtryskiwacze paliwa. Podczas cyklu pracy silnika wysokoprężnego, silnik zaczyna od zasysania powietrza i jego sprężania. Pod koniec suwu sprężania paliwo jest wtryskiwane do cylindrów silnika. Wysokie ciśnienie utrzymywane w silniku pomaga w spalaniu powietrza i paliwa, bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła. Moduł sterowania wtryskiem paliwa wykorzystuje impulsy elektryczne do uruchamiania klap ciśnieniowych, które umożliwiają przepływ oleju napędowego do cylindrów. System ten został skonfigurowany w ten sposób, ponieważ silnik wysokoprężny wykorzystuje bardzo wysokie ciśnienie paliwa do napełnienia cylindrów, gdy drzwi są otwarte, a wiele systemów zawiodłoby pod takim ciśnieniem. Moduł wtrysku paliwa zapewnia optymalną wydajność i osiągi silnika.

Starsze moduły sterujące wtryskiem paliwa obejmowały regulatory masy zamachowej, które monitorowały mechanizm wtrysku paliwa. Obecne moduły sterowania wtryskiem paliwa obejmują przede wszystkim czujniki i siłowniki. Moduł odbiera informacje z czujników, takich jak czujnik położenia silnika, czujnik ciśnienia paliwa, czujnik prędkości pompy wtryskowej i czujnik temperatury wlotowej. Moduły wtryskowe dostępne na rynku są w większości wstępnie zaprogramowane lub umożliwiają programowanie podczas wymiany.

Z czasem moduł sterujący wtryskiem paliwa może ulec awarii, nie wytwarzając wymaganego napięcia wyjściowego. Spowoduje to, że wtryskiwacz paliwa będzie nieprawidłowo dostarczał paliwo do silnika, co z kolei sprawi, że silnik będzie pracował na ubogiej mieszance, obniżając w ten sposób generowaną moc. Na desce rozdzielczej zapali się kontrolka Check Engine, wskazując na problem z silnikiem. W trudnych warunkach moduł nie będzie w stanie wygenerować sygnału, co spowoduje całkowitą utratę dostarczania paliwa. Podczas sprawdzania modułu FICM należy upewnić się, że akumulator i przewody połączeniowe są w porządku.

Na BuyAutoParts.com można znaleźć wiele artykułów dotyczących konserwacji i opisów motoryzacyjnych. Chociaż zajmujemy się przede wszystkim sprzedażą detaliczną części samochodowych, napisaliśmy również wiele artykułów motoryzacyjnych, które, mamy nadzieję, mogą być pomocne dla naszych klientów. Jesteśmy uznanym dostawcą części samochodowych w całym kraju i innych częściach świata, a nasze recenzje online wiele mówią o jakości naszych usług. Kontaktując się z BuyAutoParts.com w celu uzyskania jakiejkolwiek pomocy technicznej, możesz mieć pewność, że rozmawiasz z profesjonalistą samochodowym, który ma duże doświadczenie i jest dobrze wyszkolony w konkretnej dziedzinie, o którą pytasz.

Dzięki ponad 25-letniej obecności na rynku części zamiennych do samochodów wiemy, czego szukają nasi klienci, gdy przychodzą kupić części zamienne do swoich pojazdów. Sprzedajemy części samochodowe w rozsądnych cenach; ponadto od czasu do czasu oferujemy specjalne rabaty.

Silnik czterocylindrowy

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły