Pięć najstraszniejszych wycieczek drogowych na Ziemi

image

Sezon wakacyjny wkrótce nadejdzie, a to oznacza uderzenie w autostradę - przedłużone wycieczki drogowe, długie jazdy i odległe miejsca docelowe. Na szczęście w Ameryce drogi są całkiem bezpieczne. Nawet Coastal Highway 1, trasa na zachodnim wybrzeżu wznosząca się nad Oceanem Spokojnym, ma wiele poręczy, rozsądne ograniczenia prędkości i wyraźnie oznaczone zagrożenia na drodze. Niektórzy Amerykanie mogą uważać, że Highway 1 jest straszna, ale w porównaniu z niektórymi innymi drogami rozsianymi po całym świecie jest to dziecinna igraszka.

Jeśli twoje wyobrażenie o wycieczce drogowej obejmuje ostre zakręty, niewielkie lub żadne zabezpieczenia i potencjalną katastrofę na każdym kilometrze drogi, oto garść dróg, które przyciągną twoją uwagę:

Droga z Jalalabadu do Kabulu - Afganistan

Zdjęcie dzięki uprzejmości Todda Huffmana, via Wikimedia Commons

Zapomnij o niebezpiecznych szczytach górskich, jeśli możesz na minutę. Spróbuj zablokować fakt, że nie ma absolutnie żadnych barier dla mil i mil. I zignoruj ogromne ciężarówki, które pędzą w twoją stronę. Droga z Jalalabadu do Kabulu w Afganistanie, bazując tylko na tych czynnikach, kwalifikuje się jako jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na roadtrip. Dorzuć do tego przydrożne bomby, sporadyczne ataki dronów i przerywane działania wojenne, a droga z J do K znajdzie się na szczycie listy.

Droga śmierci - Boliwia

Zdjęcie dzięki uprzejmości Phila Whitehouse'a, przez Flickr Creative Commons

Jeśli masz zamiar rozpocząć roadtrip, a twoje urządzenie GPS mówi: "Take a right turn onto Death Road", cóż, możesz chcieć rozważyć alternatywną trasę. Dwadzieścia lat temu została ona określona jako "najbardziej niebezpieczna droga świata". Death Road ma ponad 40 mil długości i całkowity spadek o 2 mile. I zanim inny odcinek drogi został otwarty w ostatniej dekadzie, droga żyła zgodnie ze swoją nazwą: około 250 podróżnych ginęło każdego roku.

Autostrada Syczuan-Tybet - Chiny

Zdjęcie dzięki uprzejmości Brookqi, przez Wikimedia Commons

Autostrada Syczuańsko-Tybetańska, długa na prawie 1500 mil i wijąca się przez jedne z najbardziej bezlitosnych krajobrazów w kraju, jest sceną licznych osuwisk skalnych, trudnej pogody i nieustraszonych kierowców. Jeśli jesteś w stanie uniknąć tego wszystkiego, pamiętaj, że ta droga jest narażona na ogromne lawiny.

Zoji La Pass - Indie

Zdjęcie dzięki uprzejmości Yogeshgupta26 przez Wikimedia Commons

W każdej liście najstraszniejszych roadtrips na planecie, musieliśmy uwzględnić trasę w najwyższych górach. Ten zasadniczy odcinek drogi jest prawie nieprzejezdny w zimie, ale przez 8-9 miesięcy miejscowi używają tej przełęczy, aby uzyskać dostęp do nisko położonego przedgórza Himalajów. Jeśli kiedykolwiek będziesz na przełęczy Zoji La, najlepiej nie spuszczaj oczu z drogi. Nie tylko dlatego, że zawsze dobrze jest trzymać oczy na drodze, ale dlatego, że twoje oczy nie będą patrzeć w dół. A uwierz nam, nie chcesz patrzeć w dół!

Halsema Highway - Filipiny

Photo Courtesy of Askalist.com

Ta droga jest w wiadomościach dużo, ale zawsze z niewłaściwych powodów. Jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w Azji, Halsema twierdzi setki istnień każdego roku. Podobnie jak autostrada Syczuan - Tybet w Chinach, ta droga jest obarczona obfitym ryzykiem naturalnym. Żadna inna droga na Filipinach nie jest wyższa niż Halsema. Jeśli naprawdę chcesz doświadczyć Halsemy we wszystkich jej piekielnych zagrożeniach, spróbuj wycieczki drogowej w porze deszczowej, kiedy nawet najbardziej doświadczeni lokalni kierowcy unikają drogi z powodu częstych osuwisk.

Przygotowujesz się do własnej podróży? BuyAutoParts.com posiada tysiące wysokiej jakości części OEM online, w tym komponenty silnika, akcesoria rynku wtórnego i wiele innych niezbędnych części. Masz pytania dotyczące konkretnej części? Porozmawiaj z ekspertem od części samochodowych pod numerem (888) 907-7225 lub wyślij nam wiadomość tutaj.

Masz kilka osobistych ulubionych, jeżących włos na głowie wycieczek, autostrad i dróg szybkiego ruchu? Odwiedź naszą stronę kontaktową, aby dać nam znać. Zawsze uwielbiamy słuchać od naszych klientów!

Napisane przez Dara Greaney

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły