Pięć najstraszniejszych wycieczek drogowych na Ziemi

image

Sezon wakacyjny wkrótce nadejdzie, a to oznacza uderzenie w autostradę - przedłużone wycieczki drogowe, długie jazdy i odległe miejsca docelowe. Na szczęście w Ameryce drogi są całkiem bezpieczne. Nawet Coastal Highway 1, trasa na zachodnim wybrzeżu wznosząca się nad Oceanem Spokojnym, ma wiele poręczy, rozsądne ograniczenia prędkości i wyraźnie oznaczone zagrożenia na drodze. Niektórzy Amerykanie mogą uważać, że Highway 1 jest straszna, ale w porównaniu z niektórymi innymi drogami rozsianymi po całym świecie jest to dziecinna igraszka.

Jeśli twoje wyobrażenie o wycieczce drogowej obejmuje ostre zakręty, niewielkie lub żadne zabezpieczenia i potencjalną katastrofę na każdym kilometrze drogi, oto garść dróg, które przyciągną twoją uwagę:

Droga z Jalalabadu do Kabulu - Afganistan

Zdjęcie dzięki uprzejmości Todda Huffmana, via Wikimedia Commons

Zapomnij o niebezpiecznych szczytach górskich, jeśli możesz na minutę. Spróbuj zablokować fakt, że nie ma absolutnie żadnych barier dla mil i mil. I zignoruj ogromne ciężarówki, które pędzą w twoją stronę. Droga z Jalalabadu do Kabulu w Afganistanie, bazując tylko na tych czynnikach, kwalifikuje się jako jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na roadtrip. Dorzuć do tego przydrożne bomby, sporadyczne ataki dronów i przerywane działania wojenne, a droga z J do K znajdzie się na szczycie listy.

Droga śmierci - Boliwia

Zdjęcie dzięki uprzejmości Phila Whitehouse'a, przez Flickr Creative Commons

Jeśli masz zamiar rozpocząć roadtrip, a twoje urządzenie GPS mówi: "Take a right turn onto Death Road", cóż, możesz chcieć rozważyć alternatywną trasę. Dwadzieścia lat temu została ona określona jako "najbardziej niebezpieczna droga świata". Death Road ma ponad 40 mil długości i całkowity spadek o 2 mile. I zanim inny odcinek drogi został otwarty w ostatniej dekadzie, droga żyła zgodnie ze swoją nazwą: około 250 podróżnych ginęło każdego roku.

Autostrada Syczuan-Tybet - Chiny

Zdjęcie dzięki uprzejmości Brookqi, przez Wikimedia Commons

Autostrada Syczuańsko-Tybetańska, długa na prawie 1500 mil i wijąca się przez jedne z najbardziej bezlitosnych krajobrazów w kraju, jest sceną licznych osuwisk skalnych, trudnej pogody i nieustraszonych kierowców. Jeśli jesteś w stanie uniknąć tego wszystkiego, pamiętaj, że ta droga jest narażona na ogromne lawiny.

Zoji La Pass - Indie

Zdjęcie dzięki uprzejmości Yogeshgupta26 przez Wikimedia Commons

W każdej liście najstraszniejszych roadtrips na planecie, musieliśmy uwzględnić trasę w najwyższych górach. Ten zasadniczy odcinek drogi jest prawie nieprzejezdny w zimie, ale przez 8-9 miesięcy miejscowi używają tej przełęczy, aby uzyskać dostęp do nisko położonego przedgórza Himalajów. Jeśli kiedykolwiek będziesz na przełęczy Zoji La, najlepiej nie spuszczaj oczu z drogi. Nie tylko dlatego, że zawsze dobrze jest trzymać oczy na drodze, ale dlatego, że twoje oczy nie będą patrzeć w dół. A uwierz nam, nie chcesz patrzeć w dół!

Halsema Highway - Filipiny

Photo Courtesy of Askalist.com

Ta droga jest w wiadomościach dużo, ale zawsze z niewłaściwych powodów. Jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w Azji, Halsema twierdzi setki istnień każdego roku. Podobnie jak autostrada Syczuan - Tybet w Chinach, ta droga jest obarczona obfitym ryzykiem naturalnym. Żadna inna droga na Filipinach nie jest wyższa niż Halsema. Jeśli naprawdę chcesz doświadczyć Halsemy we wszystkich jej piekielnych zagrożeniach, spróbuj wycieczki drogowej w porze deszczowej, kiedy nawet najbardziej doświadczeni lokalni kierowcy unikają drogi z powodu częstych osuwisk.

Przygotowujesz się do własnej podróży? BuyAutoParts.com posiada tysiące wysokiej jakości części OEM online, w tym komponenty silnika, akcesoria rynku wtórnego i wiele innych niezbędnych części. Masz pytania dotyczące konkretnej części? Porozmawiaj z ekspertem od części samochodowych pod numerem (888) 907-7225 lub wyślij nam wiadomość tutaj.

Masz kilka osobistych ulubionych, jeżących włos na głowie wycieczek, autostrad i dróg szybkiego ruchu? Odwiedź naszą stronę kontaktową, aby dać nam znać. Zawsze uwielbiamy słuchać od naszych klientów!

Napisane przez Dara Greaney