5 samochodów z turbodoładowaniem, którymi chciałbyś jeździć

image

Jeśli lubisz samochody, pokochasz samochody z turbodoładowaniem. Turbosprężarki dają dodatkową moc i lepsze osiągi każdemu silnikowi. Zapytaj każdego, kto prowadził samochód z turbosprężarką, a reakcja jest niemal jednogłośna: "Gdybym mógł jeździć turbo każdego dnia, to bym to zrobił!". Jednak niewielu tak naprawdę to robi. A jeszcze mniej jeździ takimi samochodami, o jakich przeczytasz poniżej.

Ponieważ technologia turbosprężarek została ulepszona w ciągu ostatnich 20 lat, większość osób może dziś jeździć turbo. Niedrogie turbiny są szeroko dostępne na rynku amerykańskim, a także stają się coraz bardziej popularne za oceanem (przede wszystkim w Niemczech i Japonii). Jednakże, są samochody z turbodoładowaniem, a potem są samochody z piszczącymi oponami, huczącymi końmi mechanicznymi, szaleńczo ponad-the-top, chciałbym jeździć tym turbodoładowanym samochodem.

Ten wpis na blogu jest poświęcony tym samochodom. Na szczęście (lub niestety, w zależności od tego jak na to patrzysz), poniższe 5 samochodów z turbodoładowaniem jest trudne do zdobycia. Z mocą na wylot i elitarnymi atrybutami, ich cena stawia je poza zasięgiem większości ludzi. Ale jeśli kiedykolwiek drastycznie spadną w cenie, pasy bezpieczeństwa są zdecydowanie zalecane.

Oto 5 samochodów z turbodoładowaniem, którymi chciałbyś jeździć.

Nissan GT-R Nismo

(Zdjęcie dzięki uprzejmości RocketJohn, poprzez Wikimedia Commons)

Często nazywany THE supercar of all supercars, GT-R jest turbo do dziesiątej potęgi. Nissan oferuje 3 różne modele, z których każdy kosztuje ponad 100 000 dolarów. Co sprawia, że Nismo jest tak pożądany? 3,8-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem osiąga imponującą moc 545 koni mechanicznych. Jest to jeszcze bardziej niesamowite, biorąc pod uwagę stosunkowo lekką konstrukcję nadwozia.

Entuzjaści szybkości uważają GT-R za szczytowe osiągnięcie w dziedzinie prędkości i osiągów. Moc, osiągi i elegancka stylistyka samochodu sprawiły, że stał się on również poszukiwanym obiektem kolekcjonerskim. 10-letni GT-R został niedawno sprzedany na aukcji za ponad pół miliona dolarów.

Wśród wszystkich "niedostępnych" samochodów sportowych ten jest prawdopodobnie jednym z niewielu, na które można się natknąć. Silna pozycja Nissana na rynku amerykańskim sprawia, że fani turbodoładowania czekają na tańszy, ale wciąż potężny samochód japońskiego producenta.

Panamera Exclusive Series - Luksusowe Limo Porsche

(Zdjęcie dzięki uprzejmości Porsche)

Czy masz dodatkowe 263 000 dolarów siedzące wokół? Kochasz dźwięk 4,8-litrowego silnika o mocy 570 koni mechanicznych? Panamera Exclusive może być twoją przejażdżką. Ta ultra-luksusowa "limuzyna" definiuje na nowo elegancję w samym centrum, z jednym z najmocniejszych silników turbo dostępnych gdziekolwiek na świecie. Dostępne jest również wiele wysokiej klasy elementów wyposażenia wnętrza, w tym pełne wyposażenie multimedialne. Ten samochód byłby idealny dla niemieckiego biznesmena, który musi pokonać Autobahn z prędkością 150 mil na godzinę, jednocześnie umawiając się na spotkanie handlowe z kolegami.

Zainteresowany Panamerą? Musisz działać szybko - prawie tak szybko, jak Panamera wchodząca na pełne obroty. Wyprodukowanych zostanie tylko 100 sztuk, a cena będzie rosła w miarę wycofywania kolejnych egzemplarzy z rynku.

Bugatti Veyron

(Zdjęcie dzięki uprzejmości M93 przez Wikimedia Commons)

OK, najpierw pozbądźmy się ceny wywoławczej. To 1,7 miliona dolarów. Jeśli nadal jesteś z nami i nie jesteś w szoku, sprawdź specyfikację tego turbodoładowanego supersamochodu: Veyron ma silnik 8.0L turbo-quad W16. Jak to się przekłada na konie mechaniczne? Veyron jest 10 razy większy od twojego przeciętnego subkompaktowego samochodu, z szaleńczą mocą 1200 koni. Więc czy są jakieś minusy samochodu, który dostaje ponad 1000 KM? Przepraszam, Priusie - Veyron ma 7 mil na galon. Gdyby to coś miało skrzydła, prawdopodobnie byłoby w pełni sprawne na większości międzynarodowych lotnisk. Niektórzy entuzjaści motoryzacji uważają, że to jest właśnie powód, dla którego projektanci Bugatti zrobili Veyrona tak nisko przy ziemi - podobnie jak sportowy Indy, ten samochód wymaga pewnych cech aerodynamicznych, aby utrzymać stabilność i zniechęcić do lotu.

Jeśli moc to twoja rzecz i masz prawie 2 miliony do wydania, Bugatti Veyron jest dla ciebie.

2017 Ford GT

(Zdjęcie dzięki uprzejmości Latvian98 via Wikimedia Commons)

Ten samochód jest tak potężny, że jeszcze nawet nie zakleili w nim całej mocy. Niedostępny przez około rok, Ford GT wygląda jak włoski samochód sportowy, zachowuje się jak klasyczny niemiecki roadster i może mieć niezawodność wysokiej klasy japońskich samochodów - wszystko to od amerykańskiego producenta.

A teraz najważniejsze - zaawansowany silnik z podwójnym turbodoładowaniem jest przyjazny dla środowiska. Technologia EcoBoost Forda wyróżnia silnik V-6, który osiąga moc 600 KM. W celu uzyskania najlepszego połączenia wydajności, funkcji i mocy, Ford GT 2017 jest dobrym założeniem, aby być jednym z tych supersamochodów, które możesz po prostu dostać szansę na prowadzenie. Większość supersamochodów turbo pochodzi zza oceanu, ale krajowy rynek amerykański Forda wypełnia pustkę, jaką amerykańscy konsumenci mają w stosunku do krzyczących na ulicy samochodów sportowych.

Koenigsegg Agera R

(Zdjęcie dzięki uprzejmości Tbmurray, via Wikimedia Commons)

Mało znany poza wewnętrznym kręgiem fanów supersamochodów, Agera jest super rzadki, super szybki i super stylowy. Produkcja jest bardzo ograniczona, co daje zespołowi Koenigsegg możliwość skupienia się i obsesji na punkcie każdego szczegółu. A wyniki końcowe są trudne do zignorowania. Agera R posiada podwójnie turbodoładowany silnik o mocy 940 KM, co czyni go jednym z niewielu samochodów, które znajdują się w tej samej stratosferze co Bugatti Veyron.

Ale co z prędkością i ceną? Agera R osiąga prędkość 275 MPH i możesz ją kupić, zakładając, że masz miliony w banku. Kupujący w Singapurze zdobył Agerę R za ponad 4 miliony dolarów. Dlaczego więc Agera jest droższa od Veyrona? Wartość kolekcjonerska, ze względu na ograniczoną produkcję, przyczynia się do wysokiej ceny.

Nawet jeśli nie możesz prowadzić tych 5 samochodów, nadal możesz zoptymalizować wydajność swojego własnego samochodu. BuyAutoParts.com jest preferowanym dostawcą najwyższej klasy turbosprężarek dla wielu różnych lat, marek i modeli. Dzięki naszym przystępnym cenom, niezawodnej jakości i bezkonkurencyjnej gwarancji, nic dziwnego, że BAP jest numerem 1.

Pozwól nam pomóc z Twoim projektem turbosprężarki. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów lub porozmawiać bezpośrednio ze specjalistą od turbosprężarek w BuyAutoParts.com, prosimy o kontakt pod numerem (888) 907-7225. Jeszcze raz dziękujemy za sprawdzenie bloga Buy Auto Parts. Czy masz jakiś szczególny ulubiony samochód z turbodoładowaniem? Opowiedz nam o tym, dając nam znać na naszej stronie kontaktowej.

Napisane przez: Dara Greaney

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły