Najczęstsze problemy z układem klimatyzacji samochodowej i sposoby ich naprawy

image

Na zewnątrz jest 90 stopni. Wszystko jest naprawdę gorące. To jest piekło na zewnątrz. Teraz nie jest czas, aby doświadczyć problemów z klimatyzacją samochodową. Kiedy naciskasz ten mały przycisk "A/C" na desce rozdzielczej, oczekujesz zimnego powietrza i to szybko. Kiedy zamiast tego pojawia się ciepłe powietrze... cóż, czas uderzyć w przycisk "panika", prawda?

Nie tak szybko. Eksperci BuyAutoParts.com wiedzą co nieco o układzie klimatyzacji. Sprężarki klimatyzacji i związane z nimi komponenty są jednymi z naszych najlepiej sprzedających się części. Heck, mamy nawet A/C Parts How-To Buying Guide, uważany przez niektórych za ostateczne źródło online do znalezienia odpowiednich sprężarek klimatyzacji i akcesoriów dla każdego samochodu, w tym Twojego.

Tak więc w przypadku niektórych dość powszechnych usterek klimatyzacji, nie przejmuj się. Wstrzymaj się od przycisku paniki i sprawdź ten blog zamiast tego. Mamy lekarstwo na to, co może dolegać Twojemu systemowi klimatyzacji.

Powietrze z klimatyzacji ma zapach stęchlizny lub nie wieje wystarczająco szybko i zimno. Możliwa szybka naprawa #1:

Wymień swój kabinowy filtr powietrza. Filtr powietrza w kabinie jest powszechnie mylony z filtrem powietrza w silniku. Wyglądają one bardzo podobnie, ale pełnią różne funkcje. Jeśli klimatyzacja nie wydaje się nadmuchiwać zimnego powietrza, sprawdź filtr powietrza w kabinie. Wiele samochodów oferuje dostęp do filtra powietrza w kabinie przez tylną część schowka, ale sprawdź instrukcję obsługi, aby się upewnić. Jeśli filtr powietrza wygląda tak, jakby spędził trochę czasu w kopalni węgla lub kominie, wymień go jak najszybciej. Bez czystego filtra jest mała szansa, że samochód będzie w stanie cyrkulować powietrze niezbędne do schłodzenia wnętrza.

Przepływ powietrza wydaje się powolny lub "wstrzymany". Możliwa szybka naprawa #2:

Zbadaj swój przekaźnik wentylatora chłodzącego. Jeśli Twój samochód ma elektrycznie zasilany wentylator chłodzący, istnieje duża szansa, że przekaźnik jest skorodowany lub ma złe połączenie. To plastikowe urządzenie ma przewody biegnące przez niego i jest zwykle narażone na działanie czynników zewnętrznych. Odłączyć przekaźnik, oczyścić z korozji i ponownie podłączyć. Wiele razy ta prosta procedura sprawi, że wentylator chłodzący będzie działał jak należy.

Z otworów wentylacyjnych wydobywa się ciepłe powietrze. Możliwa szybka naprawa #3:

Sprawdź swój skraplacz. Ten element znajduje się tuż przy chłodnicy. Zanieczyszczenia drogowe mogą zatkać skraplacz. Oto prosty sposób na sprawdzenie, czy skraplacz jest zabrudzony: zdejmij go, a następnie włącz latarkę za skraplaczem. To uwidoczni wszelkie przeszkody wewnątrz, co z kolei zmniejsza przepływ powietrza. Użyj środka do czyszczenia silnika i zwykłego węża ogrodowego, aby oczyścić skraplacz. Ponownie zainstaluj część i przetestuj układ klimatyzacji.

Gdy te szybkie naprawy nie rozwiązują problemów z klimatyzacją, może to być czas na nowe części. BAP oferuje znakomity wybór sprężarek, parowników i innych elementów klimatyzacji w doskonałych cenach. Zadzwoń do naszych specjalistów od klimatyzacji pod numer (888) 907-7225. Możesz również porozmawiać z przedstawicielem Buy Auto Parts lub wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected].

Napisane przez Dara Greaney

Co to jest FICM?

Najnowsze artykuły

image

Diagnostyka czujnika masowego przepływu powietrza

image

Co to jest FICM?

image

Silnik czterocylindrowy

Popularne artykuły