Zamglone reflektory? Możemy w tym pomóc

image

Mętne lub zamglone reflektory to nie tylko problem kosmetyczny dla Twojego samochodu. Oczywiście, wyglądają źle - zwłaszcza gdy tylko jeden reflektor wygląda na "wyłączony". Oprócz wyglądu, zamglone reflektory to także zagrożenie, które może się zdarzyć.

Wiele wypadków samochodowych w nocy jest spowodowanych brakiem rozpoznania warunków drogowych przez kierowcę. Jeśli reflektory Twojego samochodu nie świecą tak jasno, jak powinny (nawet przy ustawieniu świateł drogowych), zapraszasz niebezpieczeństwo. A raczej to niebezpieczeństwo zaprasza Ciebie - a przy słabej widoczności może być za późno na uniknięcie wypadku.

Istnieją dwie główne przyczyny zamglonych reflektorów. Pierwszą (i najczęstszą) przyczyną jest folia ochronna na większości zespołów reflektorów samochodowych. W dzisiejszych czasach prawie wszyscy producenci samochodów używają twardego, przezroczystego plastiku do wykonania soczewki reflektora. Aby przeciwdziałać zużyciu - od złej pogody, robaków i innych ciał obcych - światła pokrywa folia ochronna. Po normalnym użytkowaniu folia ta ulega uszkodzeniu.

Drugim sposobem, w jaki reflektory mogą stać się zamglone, jest uszkodzenie konstrukcji. Zespół reflektora jest zaprojektowany tak, aby nie przepuszczał wilgoci, ale jeśli otaczająca go uszczelka jest zużyta lub reflektor jest pęknięty, woda wnika do środka. W większości przypadków woda gromadzi się w bardzo wolnym tempie, ale nadal wystarcza, aby wytworzyć ten mętny lub zamglony wygląd.

W zależności od przyczyny problemów ze światłem (wewnętrzne H2O lub zewnętrzne zużycie), możesz spróbować następujących rozwiązań.

Zamglone reflektory z soczewki / problemy zewnętrzne

Doskonała polerka: istnieją specjalne środki chemiczne przeznaczone do przywrócenia reflektorom ich dawnej jasności. Wymaga to użycia szybkoobrotowego bufora (lub polerki), który możesz wykonać samodzielnie lub zabrać do sklepu. Po tym zabiegu reflektory powinny być mniej zamglone.

Bug Spray: niektórzy ludzie mają sukces przy użyciu standardowych bug & pest spray do czyszczenia reflektorów. Choć nie jest to zalecane, związek ten tymczasowo usuwa zmętnienie.

Pasta do zębów: zgodnie ze "standardowymi naprawami przedmiotów gospodarstwa domowego", spróbuj dać swoim reflektorom leczenie Colgate lub Crest (każda marka pasty do zębów będzie działać). Nałóż niewielką ilość pasty na szmatkę i delikatnie przetrzyj powierzchnię reflektora. Następnie przetrzyj światło ponownie czystą, wilgotną szmatką. Będziesz zaskoczony, jak skuteczna jest ta metoda! (Jury wciąż nie jest pewne, czy ta metoda zmniejsza ubytki w reflektorach samochodowych).

Zamglone reflektory z wody / problemy wewnętrzne

To jest całkiem proste. Będziesz musiał wymienić cały zespół na nowy. Jest to uważane za drogi projekt, ale zespół reflektorów z Kup Auto Części jest bardzo przystępne. Plus, będziesz zaoszczędzić znaczne koszty pracy, zbyt! A najlepszą rzeczą w tej naprawie jest to, że twoje reflektory będą działać dokładnie tak, jak zostały zaprojektowane. Jest to najbardziej czasochłonna naprawa zamglonych reflektorów, ale również najbardziej wszechstronna. Prawdopodobnie będziesz musiał to zrobić tylko raz.

Czysta linia widzenia jest niezbędna do bezpiecznej jazdy. Aby umieścić reflektory swojego samochodu z powrotem na jasnej ścieżce, Kup Auto Części zapasów OEM- i OE porównywalne zestawy montażowe reflektorów. Jeśli "szybkie naprawy" nie przynoszą rezultatów, najlepiej jest po prostu wymienić stary reflektor na nowy. Zalecamy natychmiastowe działanie - w końcu niebezpieczeństwo jazdy "po ciemku" jest zbyt poważne, aby ryzykować!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych zespołów reflektorów, porozmawiaj z ekspertem BuyAutoParts.com pod numerem (888) 907-7225. Pomożemy Ci znaleźć i wybrać odpowiedni zespół reflektora dla Twojego samochodu. Po zakończeniu projektu reflektorów DIY, będziesz w stanie dosłownie zobaczyć różnicę, zwłaszcza podczas jazdy samochodem w nocy.

Dziękujemy za lekturę bloga BAP - zaglądajcie tu po więcej wiadomości, porad i wskazówek oraz innych informacji o samochodach i częściach samochodowych.

Napisane przez Dara Greaney