Ostateczny arkusz informacyjny na temat czyszczenia wtryskiwaczy paliwa

image

Zatkany wtryskiwacz paliwa może być źródłem wielu problemów - od spadku zużycia paliwa i osiągów silnika po awarie i niską emisję spalin. Zanieczyszczony wtryskiwacz paliwa to wtryskiwacz działający nieprawidłowo, co oznacza, że jeśli jest wystarczająco zatkany, to faktycznie hamuje przepływ paliwa, zamiast go przewodzić. W rezultacie wtryskiwacz nie rozpyla paliwa zgodnie z zaprojektowanym schematem, pozbawiając silnik paliwa.

Jeśli chcesz wyczyścić wtryskiwacz paliwa, warto wiedzieć, że istnieją dwie szkoły myślenia na ten temat. Jedna z nich polega na wymontowaniu wtryskiwacza z samochodu przed czyszczeniem. Zapewnia to wprawdzie dokładniejsze i możliwie najdokładniejsze czyszczenie, ale jest to opcja bardzo czasochłonna i skomplikowana. Drugą i bardziej powszechną metodą czyszczenia problematycznego wtryskiwacza paliwa jest po prostu wyczyszczenie go, gdy jest jeszcze zamontowany. [Related Post: Poznaj znaki: Symptomy uszkodzonej pompy paliwa].

W tym cheat sheet skupimy się na metodzie czyszczenia zabrudzonych wtryskiwaczy paliwa bez ich demontażu.

Arkusz pomocniczy

1. Upewnij się, że silnik jest wyłączony!

2. Zapoznaj się z podręcznikiem lub przewodnikiem naprawy silnika, aby zlokalizować wtryskiwacze paliwa.

3. Do rozprowadzenia rozpuszczalnika na wtryskiwaczach przy pracującym silniku należy użyć urządzeń pod ciśnieniem.

4. Podłącz urządzenie pod ciśnieniem do silnika i rozpyl rozpuszczalnik na wtryskiwacze - pamiętaj, aby wyłączyć pompę paliwową i zablokować przewód paliwowy albo użyć U-rurki do zatkania, aby paliwo wróciło do zbiornika.

5. Po podłączeniu urządzenia i wyłączeniu pompy paliwowej należy uruchomić pojazd i przepuścić rozpuszczalnik przez wtryskiwacze.

6. Po zakończeniu wyłącz silnik, podłącz ponownie przewody paliwowe i pompę przed ponownym uruchomieniem silnika.

7. 7. Jeśli nie zauważysz poprawy w jeździe lub oszczędności paliwa, być może wtryskiwacze są na tyle zanieczyszczone, że konieczne jest przeprowadzenie powtórnego czyszczenia. W takim przypadku należy powtórzyć proces od kroku pierwszego.

Ręczne czyszczenie najlepiej powierzyć profesjonaliście, jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się zrobić, czysty wtryskiwacz paliwa zapewni, że Twój silnik będzie pracował z maksymalną wydajnością i osiągnie najlepszy możliwy przebieg. Odwiedź witrynę Buy Auto Parts, aby obejrzeć filmy instruktażowe i uzyskać więcej informacji na temat wtryskiwaczy paliwa i sposobów ich czyszczenia!

Napisany przez Dara Greaney